reklama
„TVmedicína" je monotématický televizní kanál zaměřený na humánní medicínu. ... zpravodajství a publicistiku ze všech oborů humánní medicíny. Vysíláme pořady cílené na prevenci, diagnózu, léčebné postupy ... Prostor nabízíme také za účelem reklamy a propagace. Pokud máte zájem o spolupráci, kontaktujte nás: medicina@polar.cz Knihovna pořadů je postupně doplňována. Přidejte si videa z TVmedicína.cz na svůj web pomocí RSS

RU Hrabyně - Služby

23.8.2012

Služby našeho ústavu jsou jak v Hrabyni, tak v Chuchelné na špičkové úrovni. Ubytování, stravování i ostatní služby jsou důvodem, proč jsou pacienti s pobytem u nás velmi spokojeni.

V Hrabyni je možné ubytovat až 207 klientů, Chuchelná má 166 lůžek. Vybavení je na špičkové úrovni, přizpůsobené stavu pacientů. Nechybí například mobilní nábytek či elektricky polohovatelná lůžka. Oddělení pro imobilní pacienty mají zvedací kolejnicový systém, který je umístěn i na řadě míst určených k rehabilitacím. Díky tomu se lze pohybovat po celé ploše. K dispozici jsou za příplatek i nadstandardní pokoje.

Všechna oddělení jsou vybavena nezbytnými i nadstandardními kompenzačními pomůckami včetně mechanických a elektrických vozíků, speciálních druhů sedacích a polohovacích pomůcek a diagnostických přístrojů. Jsou zde i pomůcky umožňující pacientům cvičit ve volných chvílích mimo rehabilitační program.
Video: vozíky, pomůcky a přístroje, pomůcky

Stravování...
...je v našem ústavu součástí léčebného režimu, je celodenně hrazeno zdravotní pojišťovnou, a to s ohledem na zdravotní stav každého jednotlivého pacienta. Každému pacientovi předepisuje lékař dietu, za jejíž složení je zodpovědný nutriční terapeut. Na pracovišti v Hrabyni je strava zajišťována dodavatelsky a je podávána podle stavu pacienta buď na jídelnách nebo přímo na pokojích pacientů.

Na pracovišti v Chuchelné máme vlastní stravovací provoz, s velkou jídelnou a bohatou pestrostí jídelníčku. A právě z důvodu lepšího dohledu nad stravou a ekonomickou úsporou plánujeme rozšířit a rekonstruovat stravovací provoz na pracovišti v Chuchelné také pro dodávku stravy do Hrabyně.

K dalším službám v areálu Rehabilitačního ústavu Hrabyně patří pošta, bankomat, lékárna, obchod se spotřebním zbožím, specializované dílny (například keramická či knihařská), výuka práce na počítači, bufet, restaurace, cukrárna, holičství a kadeřnictví. V Charitním centru svaté Kláry se mohou pacienti účastnit duchovních a kulturních akcí. Samozřejmostí v obou areálech je WIFI připojení.

reklama

Diskuze k přehrávanému videu

K tomuto videu zatím nejsou vloženy žádné komentáře. Můžete být první.

Vložit příspěvek

O projektu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace